top

HAKKIMIZDA

Neden Ersöz Çiftliği?

PhotoErsöz Çiftliği, Türkiye’de organik sebze üretimini ilk başlatan çiftliklerindendir. Çiftliğimizde kalan, çalışan gönüllü ve konukların talepleriyle başlayan ilk organik kutu projesinin uygulayan çiftliklerdendir. Daha sonra organik kutu yapan şirketlere (Natura, İlçe Tarım, vb.), Ankara ve İstanbul’daki organik ürün satan dükkan ve marketlere organik ürün üreten çiftliktir.

Ersöz Çiftliği yazlık ve kışlık 30’u aşkın sebze, 10’u aşkın meyvenin üreticisidir. Organik kutuya giren bütün ürünler çiftliğimizden taze olarak toplanır ve tazeliğini kaybetmeden size ulaşır.

Ersöz Çiftliği doğanın ritmi ve döngülerine göre üretim yapan Shumei Doğal Tarım Biyodinamik Sistemi Türkiye’de ilk uygulayan çiftliklerdendir. Organik üretiminde kullandığı girdileri (tohum, gübre, kompost ve preparat vb.) kendisi hazırlar. Sebze üretimindeki yabani ot ve atıkları kompost yaparak geri dönüşümü sağlar. Vahşi sulama denilen salma sulama sistemini uygulamaktan vazgeçerek tüm bahçe ve tarlalarında yağmurlama ve damlama sulama sistemine geçmiş ve bu suretle su kaynaklarımızın korunmasını gözetmiştir. Tıbbın kurucusu Hipokrat’ın “Aldığın besin ilacın olsun, aldığın ilaç besinin olsun” teoreminden hareket eden çiftliğimiz gelecek kuşaklara temiz bir toprak bırakmak için çalışıyor. Sağlıklı toprak > Sağlıklı bitki > Sağlıklı ürün > Sağlıklı birey > Sağlıklı toplum.

Quote

"Aldığın besin ilacın olsun, aldığın ilaç besinin olsun"

HİPOKRATbottom