top

HAKKIMIZDA

Biz kimiz?

PhotoErsöz Çiftliği 1983 yılında sebze üretimine başladı. Çiftliğimiz kendi bölgesinde diğer sebze üreticilerine de bilgi ve tecrübelerini aktararak sebzecilik tekniklerinin eğitimini sağlamıştır. Başmakçı bölgesinde ilk örtü altı sebzeciliğine 1989 yılında başladık ve yaygınlaştırdık. 1992 yılında da ilk organik sebzecilik uygulamalarını denedik. Sertifikalı olarak 1996 yılından beri organik sebze üretimimizi devam ettiriyoruz.

Ersöz Çiftliği Türkiye’deki ilk organik sebze üreticisi olmasının yanı sıra ilk tarım turizmini uygulayan çiftliklerden birisidir. Çiftliğimize 30’u aşkın ülkeden gönüllü ve konuklar gelerek hem çiftliğimizde çalışıyorlar hem de organik tarım konusundaki bilgi ve tecrübelerimizi takas ediyoruz. Elinize ulaşan sebze kolilerini gönüllülerimizle birlikte hazırlıyoruz.

Ersöz Çiftliği, GDO’ya (genetiği değiştirilmiş organizmalar) Hayır Platformu’nun kuruluşundan beri içerisinde yer almaktadır. GDO’lar ve organik tarım konusundaki bilgi ve tecrübelerini Türkiye’nin değişik illerindeki (Muğla, Eskişehir, Kütahya, Tokat, Diyarbakır, İzmir, İstanbul, Bursa…) panel ve konferanslarda aktarmıştır.

Çiftliğimiz köylülüğün örgütlülüğüne inanır. Başmakçı’daki sulama, gül, pancar tarım ve kredi kooperatiflerine üyeliğinin yanı sıra İstanbul merkezli Kibele Yaşam, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi’nin de kurucusudur. Çiftliğimiz, Tüm Köy-Sen’in (Tüm Üretici Köylüler Sendikası) Afyon il temsilciliğini de üstlenmiştir.

Quote

"Aldığın besin ilacın olsun, aldığın ilaç besinin olsun"

HİPOKRATbottom